Basketblog

Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018

Αποτελέσματα 3-4/3/18

Γ ΕΘΝΙΚΗ
Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε ο ελλιπής ΑΠΣ. Η κερκυραϊκή ομάδα με τον Ματενίδη στη σύνθεση της μπήκε μπροστά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο χωρίς ωστόσο να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ.
Οι γηπεδούχοι   πλησίασαν μία με δύο φορές και προηγήθηκαν στα μέσα του 3ου δεκάλεπτου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Φαίακας με ένα ξέσπασμα πήρε προβάδισμα 12- 14 πόντων και έφτασε σε μία άνετη νίκη στο τέλος.
 Τα δεκάλεπτα: 13-18, 34-38(ημίχρονο) 48-53,62-72 (τελικό).
ΑΠΣ:
Φαίακας : Ματενίδης 4, Νεδέλκος 6, Χατζόπουλος 21, Σπιτιέρης 7(1), Στ. Περούλης 18(1), Βογιατζής 16(3), Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος, Κατέχης και Ψαρράς.  ©http://www.kerkyrasimera.gr

Αριστοτέλης Φλώρινας 48-41 Φοίνικας Πτολεμαΐδας
 Προσπάθησε για την νίκη ο Φοίνικας, αλλά οι απουσία του Ματα στην ρακέτα και Σταυρίδη στην περιφέρεια περιόρισαν τις επιθετικές λύσεις της ομάδας.

Β ΑΝΔΡΩΝ
 ΠΑΙΔΩΝ
Αργός Ορ  55 – 72  ΑΠΣ Πτολεμαΐδας
Νίκη που του εξασφαλίζει την πρωτιά στον όμιλο(απευθείας συμμετοχή στο final four)  για του μικρούς του ΑΠΣ